výroba plastových oken

Podívejte se jak se vyrábí plastová okna

Příprava výroby plastových oken

Výrobní proces začíná již samotnou důkladnou výrobou, kdy technici přesně zaměřují stavební otvory a poté zpracují výrobní dokumentaci v elektronické podobě.

Obrábění profilů

Prvních skutečně výrobní operací je obrábění profilů oken, kdy se dané profily na nářezovém centru řezají dle výrobní dokumentace,

Vkládání ocelových výztuží

Při výrobě plastového okna je vkládání ocelových výztuží velmi důležitým procesem, který zajišťujě pevnost a stabilitu plastového okna, aby nedocházelo k deformaci oken. Naopak je tím zvýšena jejich odolnost.

Svařování dílů

Kvalitní, plně automatizované svaření dílů zajišťuje maximální pevnost a trvanlivost provedeného spoje. Plným vyloučením lidského faktoru se naprosto eliminují chyby a nedokonalosti.

Začištění svárů

Automatizované začištění přebytečného materiálu vzniklého při svaření dílů zajistí bezchybný vzhled a zároveň celkový estetický dojem svařovaného místa.

Montáž celoobvodového kování

Celoobvodové kování  – zajišťuje otvírání, sklápění, mikroventilaci, atd. Proto montáž musí být naprosto precizně provedená, aby fungovalo bez problémů.  Z větší části zajišťují automatizovaná či poloautomatizovaná výroba.

Kompletace a kontrola rámů a křídel

Výsledkem sesazení rámů, křídel a kontroly funkčnosti je již svým způsobem „hotové okno“, které lze otvírat, popř. sklápět, posouvat, atd., nicméně mu stálně chybí zasklení.

Zasklívání

Izolační dvojsklo / trojsklo dodává oknu tepelně izolační vlastnosti. Samotné zasklívání provádí specializovaní sklenáři s následnou pomocí pneumatických přísavek pro ulehčení manipulace s okny.

Balení a expedice

Balení oken je velmi důležitou částí výrobního procesu neboť může veškerou snahu snadno pokazit. O balení se stará „balička“, která zajistí kompletní a komfortní zabalení oken tak, aby při expedici nedošlo k poškození.

Nevíte si rady s výběrem? Rádi se Vám budeme individuálně věnovat.
Nezávazně vám přípravíme individuální kalkulaci
přesně dle Vašeho projektu.

Tel. +420 725 399 140 (Písek)
Tel. +420 725 399 150 (Č. Budějovice)
Email: info@hcfenster.cz
Zeyerovy sady 46
38901, Vodňany
IČ: 75379155